Mám rád a doporučuji:

♥ Projekční ateliér Martina a Patricie Červených

Nikdy by mě nenapadlo, že budu stavět dům, zvláště poté, co jsem si to užil před mnoha lety se svým tátou a zařekl se, že nikdy více. Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy... A nevím, jak by to vše dopadlo, kdyby nám osud nepřivál do cesty projektanta Martina Červeného
a jeho skvělou spolupracovnici, manažerku a manželku Patricii. Jejich lidské vlastnosti se vyváženě doplňují s jejich odbornými kvalitami. A co k tomu dodat více, než VŠEM DOPORUČUJI!!! Už se těšíme, jak budeme bydlet v našem novém domku na louce u lesa.

♥ Náš úžasný kocour „Máček“

Kocour Máček K tomu asi není co dodat, buď přijďte na návštěvu nebo mrkněte
na webové album „skryté“ pod obrázkem. Trochu zaostávám s dopl- ňováním foto-úlovků, náš „Médžik“ (tak vyslovují jeho jméno přátelé z Anglie) je bezednou studnicí neobvyklých situací. Mňau.

♥ Knihkupectví Hledající

Zaměření na esoteriku, filozofii, alternativní medicínu: • prodávají knihy s možností vrácení až do 3 let • vykupují e-shop knihkupectví Hledajícíknihy do antikvariátu za zaručené ceny • v příjemném prostředí můžete posedět u čaje. Majitele Honzu Jelínka osobně znám už z dob, kdy chodil před revolucí s krosnou plnou knížek po přednáškách a je to fajn člověk. Výborná je možnost půjčení knih.

♥ Nebeské stránky Šárky Gruntové

Nebeske stranky Chcete-li se seznámit s anděly, vílami a dalšími bytostmi spojujícími náš svět s těmi dalšími, skrytými, pak neváhejte navštívit stránky Šárky Gruntové. Bytosti, zrozené z hlíny a lásky tvůrkyně a oživené ohněm pece, je ovšem nejlépe vidět naživo. Proto doporučuji navštívit některou z prodejních výstav (momentálně opět U Džoudyho). Třeba na vás některé ohnivé srdce, v hlíně ukryté, zavolá a rázem vás bude doma o jednoho více. S námi doma bydlí, kromě mnoha jiných přátel, také jedna nebesky ohnivá andělka s modrými perutěmi.

♥ Balet Národního divadla

Zde mnoho slovBalet ND stejně nevyváží prožitek jediného baletního představení. Mám dojem, že balet je něčím podobný vůni - působí přímo dovnitř. Možná si mnozí pod baletem vybaví baletky-labutě v bílém v Čajkovského klasice, ale šíře záběru je mnohem rozmanitější. Vyzkoušejte třeba moderní taneční představení Sólo pro tři / Brel, Vysockij, Kryl na písně 3 rebelů a zkuste změnit svůj pohled na to, co je to ten balet...

♥ Textilní galerie Kateřiny Rabasové

S Katkou jsme se seznámili díky našim svatebním šatům. Představovali jsme si něco osobitého, nekonvenčního a krásného z kvalitního materiálu v barvách vyzařujících energii a se střihem, který sedí. Přesně takové je oblečení, které si Katka sama navrhuje i výtvarně dotváří barvením a batikou. Moje žena říká, že se v něm cítí, jako by to byla její kůže. A není sama. Ačkoli je sortiment většinou pro Textilní galerie Katky Rabasovéženy, i pro muže se zde něco najde. Tak jsem si postupně šatník vyladil pomocí barevných mikin a triček. Nechal jsem si ušít i několik volných halen. Moje žena má díky Katce šatník, který vždy dokáže nabídnout ty správné šaty, halenku nebo sukni pro určitou situaci nebo náladu. Plus informace, která k tomu jistě patří − vše lze koupit za velice příznivé ceny vzhledem k tomu, že každý kus je originál. Ještě musím dodat, že Katka je i úžasná a výjimečná lidsky a je to krásná žena smile.

♥ Obecně prospěšná společnost Člověk v tísni

Tato společnost je určitě důvěryhodná a zde nemám obavy z toho, že darované peníze někam zmizí. Není-li na takovouto podporu místo v rodinném rozpočtu,
zkuste peníze jen
Člověk v tísnipřeskupit“. Ročně člověk zaplatí bankovnímu ústavu na poplatcích za jeden účet 800-1500 Kč. Bude-li mít ovšem účet bez poplatků (viz info níže), může tuto částku věnovat na charitu. Kromě jednorázových darů lze přispívat pravidelně měsíčně částkou 200, 300, 500 Kč. Jak lze takovou částku využít? Co takto:
* 200 korunjídlo na 10 dní pro rodinu, která přežila záplavy v Asii
* 300 korun sešity a tužky pro padesát dětí v Afghánistánu
* 500 korun ≈ náklady na chemické vyčištění 3.600 litrů vody

♥ Osobní i firemní účet bez poplatků

FioPřešel jsem se svým účtem k FIO bance. Veškerá obsluha funguje přes internetové bankovnictví. Standardní služby jsou zdarma. Banka je stabilní a vklady jsou zde pojištěny. Dal jsem na doporučení J. Jelínka, majitele knihkupectví Hledající, který zde má firemní účet již několik let a nelituji.